دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۷:۱۷
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۱۱۴
گزارشگر : ۶۷
به دلیل ارائه تسهیلات بدون بهره اعلام شد

حمایت شورای افتای کردستان از فعالیت صندوق امداد ولایت

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۷:۱۷

شورای افتای استان کردستان از فعالیت صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت به دلیل اجرای واقعی سنت قرض‌الحسنه و ارائه تسهیلات بدون بهره حمایت می‌کند.

نشست بانکداری اسلامی با حضور قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و شورای افتای استان کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ماموستا سید محمد حسینی، امام جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتای استان کردستان در این نشست عنوان کرد: کمیته امداد مهم ترین نهادی بود که بعد از پیروزی انقلاب توسط امام راحل با هدف خدمت به نیازمندان تاسیس شد.

وی با بیان اینکه بانکداری اسلامی به معنای واقعی در جامعه وجود ندارد، افزود: در صورتی که قرض الحسنه واقعی در جامعه اجرا شود از آن حمایت خواهیم کرد چون که دریافت سود در تسهیلات از نظر فقهی و دینی حرام است و قابل توجیه نیست.

در ادامه سید احسن حسینی  امام جمعه موقت سنندج و دیگرعضو شورای افتای استان کردستان  گفت: با توجه به اینکه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت کار خدمت به نیازمندان از طریق تسهیلات کاملا قرض الحسنه را در دستور کار خود قرار داده است از آن حمایت و پشتیبانی خواهیم کرد.

وی ضمن بیان اینکه پرداخت تسهیلات به نیازمندان باید تسهیل شود، عنوان کرد: همچنین تسهیل و عدم سخت گیری در دریافت ضمانت نامه های بانکی یکی از ضروریات در پرداخت تسهیلات به نیازمندان است.

محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه با توجه به اعتقادات دینی و مذهبی مردم استان توجه به قرض الحسنه بسیار مورد توجه است، افزود: در حالی که دستگاه های مختلف به دنبال درآمد زایی از طرق مختلف هستند این نهاد همه منابع خود را به سمت ترویج این سنت حسنه هدایت کرده است و با صرف اعتبارات خود در جهت پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به جامعه هدف در این زمینه به صورت عملیاتی وارد شده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۲۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید