دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۶
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۳۸۵
گزارشگر : ۶۷

اولین اتاق فکر محرومیت‌زدایی در کردستان تشکیل شد

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۶

اتاق فکر محرومیت زدایی با حضور نمایندگانی از روحانیان، اساتید دانشگاه، هنرمندان، خیران، نخبگان جامعه مددجویی، خبرنگاران و اصناف استان کردستان تشکیل شد.

  مدیر کل کمیته امداد استان کردستان  ( 20 شهریور 96)  در اولین جلسه اتاق فکر محرومیت زدایی که در سنندج برگزار شد به بیان اهداف و اساس نامه این اتاق فکر پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه این اتاق فکر با هدف کمک به محرومیت زدایی و رفع فقر در استان ایجاد شده است، عنوان کرد: بهره ­گیری از اندیشه، نظرات و ظرفیت فکری نخبگان استان می تواند در راه ارتقاء شاخص ­ها و بهره­ وری عملکرد کمیته امداد موثر  باشد که رسیدن به این مهم  می­ تواند در قالب ایجاد یک اتاق فکر محقق شود.

وی ضمن بیان اینکه در این اتاق فکر سعی شده است نمایندگانی از اقشار و لایه های مختلف اجتماعی که فکر و اندیشه آنها می تواند در کمک به این نهاد در زمینه رفع محرومیت در جامعه موثر باشد حضور داشته باشد افزود: این اتاق فکر با حضور نمایندگانی از روحانیان، اساتید دانشگاه، جامعه هنرمندان، خیران، نخبگان جامعه مددجویی، خبرنگاران  و اصناف  تشکیل شده است.

شیخی زاده در ادامه با بیان اینکه بر اساس جلسات درون سازمانی که برگزار شده است اساس نامه این اتاق فکر تدوین شده است، عنوان کرد:  استفاده از خرد جمعی در تصمیم ­سازی مدیران و کارشناسان کمیته امداد استان ، بهبود عملکرد کمیته امداد در انجام فعالیت­ها با تقویت نگاه علمی و  افزایش اعتماد عمومی به این نهاد از طریق بهره­ گیری از دیدگاه نخبگان جزو اهداف این اساس نامه است.

وی افزود: بهره گیری از نظرات و اندیشه جامعه هدف و خیران، بهره ­گیری بیشتر از ظرفیت­های خارج از کمیته امداد از طریق ارائه ایده ­های خلاقانه،  شناسایی تنگنا­ها و مشکلات در مسیر خدمت­ رسانی موثر و توانمندسازی مددجویان از دیگر اهداف تشکیل اتاق فکر محرومیت زدایی استان است.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه سرفصل های کاری کمیته امداد متنوع و گسترده است، گفت: برنامه ریزی برای توانمندکردن مددجویان با استفاده از روش های مختلف پیگیری می شود و ایجاد اشتغال و تامین مسکن دو روش مرسوم در این نهاد است که به صورت جدی در حال اجرا است.

وی در ادامه دومین بحث مهمی که لازم است در سطح جامعه انجام شود را اعتماد سازی و ایجاد رابطه سازنده بین مردم و کمیته امداد عنوان کرد و گفت: این کار با ارائه گزارش عملکرد شفاف و دقیق  به مردم میسر خواهد شد.

شیخی زاده در ادامه با بیان اینکه ترویج سنت های حسنه الهی یکی دیگر از وظایف این نهاد است، عنوان کرد: در صورتی که این کار به صورت علمی تر و اصولی تر در سطح جامعه ترویج و فرهنگ سازی شود نیازمندان بیشتری از جامعه از عایدات آن برخوردار خواهند شد و به برقراری عدالت اجتماعی منجر خواهد شد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱۳۷پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید