اخبار

کمک 5/5 میلیارد تومانی خیران به نیازمندان سروآبادی/ رتبه نخست سروآباد در زکات

کمک 5/5 میلیارد تومانی خیران به نیازمندان سروآبادی/ رتبه نخست سروآباد در زکات
خیران از طریق کمیته امداد شهرستان سروآباد پنج میلیارد و 500 میلیون تومان در 10 ماهه نخست امسال به نیازمندان کمک کردند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، کوهسار قاضی زاده، رئیس کمیته امداد شهرستان سروآباد بابیان اینکه خیران پنج میلیارد و 500 میلیون تومان در 10 ماهه نخست امسال از طریق این نهاد به نیازمندان سروآبادی کمک کردند، گفت: کمک‌های نیکوکاران در بخش‌های صدقات، زکات، اکرام ایتام و محسنین و مراکز نیکوکاری بوده است.

وی در ادامه بابیان اینکه جمع‌آوری زکات در سرفصل‌های غلات، فطریه، کفاره، مال‌التجاره و برای سایر اموال زکوی صورت می‌گیرد، گفت: با جمع‌آوری دو میلیارد و 540 میلیون تومان زکات، این شهرستان رتبه نخست درزمینهٔ زکات پرداختی را در سطح این استان به دست آورد.

قاضی‌زاده گفت: همه زکات جمع‌آوری‌شده با همراهی خیران و امامان جماعت در همان روستا و محل جمع‌آوری‌شده در میان نیازمندان توزیع شد و مبالغی هم که مستقیم به‌حساب این نهاد واریزشده است بر اساس اعلام خیران به افراد نیازمند معرفی‌شده از طرف آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی ضمن بیان اینکه هم‌اکنون 374 کودک یتیم و محسنین نیازمند تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان هستند، افزود: 917 حامی از طریق طرح اکرام ایتام و محسنین از این کودکان حمایت می‌کنند و در 10 ماهه نخست امسال 700 میلیون تومان نقد و 73 میلیون تومان به‌صورت غیر نقدی و جنسی به این کودکان کمک کرده‌اند.

رئیس کمیته امداد شهرستان سروآباد با اشاره به اینکه خیران همچنین 62 میلیون تومان از طریق صدقات به نیازمندان این شهرستان کمک کرده‌اند، گفت: هم‌اکنون سه هزار صندوق صدقه در سطح معابر، منازل وادارات سروآباد برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی اختصاص و توزیع‌شده است.

وی بابیان اینکه خیران همچنین از طریق مراکز نیکوکاری 659 میلیون تومان به نیازمندان کمک کرده‌اند، افزود: این مراکز به‌صورت هیئت‌امنایی اداره می شوند که با شناسایی خیران نسبت به معرفی افرادنیازمنددرهمان محله نسبت به رفع مشکل آنها اقدام می کنند.

قاضی زاده افزود: یک میلیارد و 500 میلیون تومان نیز به صورت نقدی، خدمات و کالا از طریق خیران به صورت مستقیم به نیازمندان و مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان اهداء شده است.

انتهای پیام

 

 

۱۰ بهمن ۱۳۹۷ ۱۳:۳۴
تعداد بازدید : ۱۴۸
کد خبر : ۱,۴۳۲

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید