اخبار

جمع‌آوری یک میلیارد و 430 میلیون تومان زکات در دیواندره

جمع‌آوری یک میلیارد و 430 میلیون تومان زکات در دیواندره
مردم شهرستان دیواندره در سال 96 یک میلیارد و 400 میلیون تومان زکات از طریق کمیته امداد پرداخت کردند.

رئیس کمیته امداد شهرستان دیواندره به بیان عملکرد شورای زکات این شهرستان در سال 96 پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد ایازی، رئیس کمیته امداد شهرستان دیواندره بابیان اینکه سال گذشته یک میلیارد و 430 میلیون تومان زکات در این شهرستان جمع‌آوری شد، گفت: 715 میلیون تومان از این مبلغ برای کمک به نیازمندان و 686 میلیون تومان نیز برای کمک به ساخت پروژه‌های عام‌المنفعه هزینه شده است.

وی افزود: امامان جمعه و جماعت و روحانیان نقش موثری در کمک به نهادینه کردن فرهنگ زکات در سطح جامعه دارند.

 ایازی بابیان اینکه جلسات شورای زکات این شهرستان هر سه ماه یک‌بار برگزار می‌شود، گفت: در این جلسات ضمن ارائه عملکرد شورای زکات، راهکارها و پیشنهاد‌ات لازم برای کمک به ترویج فرهنگ زکات و هزینه کرد آن در جهت کمک به حل مشکلات این شهرستان ارائه می‌شود.

وی با اشاره به اینکه یکی از ظرفیت‌هایی که در زمینه زکات این شهرستان در فصل تابستان وجود دارد زکات غلات است، عنوان کرد: با توجه به وجود بارندگی‌های مناسب سال جاری امید است در این زمینه شاهد افزایش میزان زکات غلات پرداخت‌شده از سوی کشاورزان باشیم.

رئیس کمیته امداد شهرستان دیواندره توزیع ا قلام تبلیغی، اعزام مبلغان روحانی به روستاها، گفت‌وگوی چهره به چهره با کشاورزان و برگزاری نشست‌های زکات در سطح روستاها را ازجمله عملکرد شورای زکات شهرستان دیواندره که باهدف ترویج این فریضه الهی صورت می گرد بیان کرد.

انتهای پیام

 

۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ۱۰:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۳
کد خبر : ۳۶۰

نظرات بینندگان

تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید