دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۱ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۶:۲۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۱۱۳
گزارشگر : ۶۷
قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت اعلام کرد

سپرده‌گذاری و ارائه تسهیلات بدون سود در صندوق امداد ولایت

(شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۶) ۱۶:۲۸

علاوه بر رعایت مسائل فقهی و شرعی در اساس‌نامه صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت، از نظر علما و روحانیان آگاه به بانکداری اسلامی نیز استفاده شده است.

نشست بانکداری اسلامی با حضور قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت و شورای افتای استان کردستان در سنندج برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محسن سنائی سامانی، قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به اینکه پرداخت تسهیلات این نهاد پیش از این توسط اداره امور اجرایی وام انجام می شد گفت: با هدف توسعه در ارائه خدمات به مددجویان و نیازمندان جامعه تاسیس صندوق قرض الحسنه امداد ولایت در دستور کار کمیته امداد قرار گرفت.

وی با بیان اینکه از اردیبهشت سال 95 با انجام مراحل قانونی، کسب تاییدیه دفتر مقام معظم رهبری و دریافت مجوز از بانک مرکزی اساس نامه صندوق قرض الحسنه امداد ولایت تدوین و شعب این صندوق در سراسر کشور آغاز به کار کرد افزود:  کمک به نیازمندان از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه و ترویج سنت قرض الحسنه در جامعه از مهم‌ترین اهداف تشکیل این صندوق است.

سنائی  با تاکید بر اینکه  سپرده‌گذاری و ارائه تسهیلات در این صندوق بدون تعلق هیچ سودی انجام می‌شود، گفت: در تاسیس صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت علاوه بر رعایت مسائل فقهی و شرعی از نظر علما و روحانیان آگاه به بانکداری اسلامی نیز استفاده شده است.

قائم مقام صندوق قرض الحسنه امداد ولایت با اشاره به کارمزد این صندوق به دلیل هزینه‌های جاری سه درصد تعیین شده است اعلام کرد: تلاش می‌کنیم با برنامه‌ریزی و به تدریج این  رقم نیز به حداقل برسد.

وی با درخواست از خیران و نیکوکاران مبنی بر سپرده‌گذاری در صندوق امداد ولایت با هدف کمک به نیامندان گفت: خیرانی که در این صندوق سپرده‌گذاری می‌کنند می‌توانند افراد نیازمند را به این صندوق برای دریافت تسهیلات قرض الحسنه معرفی کنند.

سنائی  در ادامه با بیان اینکه این صندوق به شبکه شتاب بانکی کشور برای ارائه همه خدمات بانکی الکترونیکی  وصل شده است گفت: تسریع و تسهیل در پرداخت تسهیلات یکی دیگر از مزایای این صندوق است.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۲,۶۴۱پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید