دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۰۸
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۱۸۷
گزارشگر : ۶۷

کردستانی‌ها سالانه 2.5 میلیارد تومان صدقه می‌دهند

(سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۰۸

مردم نیکوکار استان کردستان به طور میانگین در طول سال دو میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه پرداخت می کنند.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان دیروز (13 شهریور 96) با حضور در شهرستان دیواندره با فرمانده سپاه  و مدیر اداره آموزش و پرورش این شهرستان دیدار  و درباره برگزاری جشن عاطفه ها گفت‌وگو کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به برگزاری جشن عاطفه‌ها گفت:  این جشن با همکاری سازمان آموزش و پرورش برگزار می شود و کمک های جمع آوری شده در سطح مدارس با همکاری مدیران در بین دانش آموزان نیازمند همان مدرسه توزیع خواهد شد.

وی با بیان اینکه رسالت اصلی کمیته امداد مبارزه با فقر و محرومیت زدایی در سطح جامعه است، گفت: تعامل و هم افزایی با سپاه، بنیاد مسکن، موسسات خیریه و بهزیستی می تواند در این زمینه موثر باشد.

شیخی زاده با اشاره به اینکه 120 هزار نفر از نیازمندان استان کردستان هم اکنون از خدمات این نهاد بهره مند هستند، بیان کرد: مردم نیکوکار استان به طور میانگین در طول سال دو میلیارد و 500 میلیون تومان صدقه پرداخت می کنندکه این رقم صرف تامین بخشی از نیازمندی های مددجویان خواهد شد.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان  گفت:  این نهاد آمادگی همکاری با قرارگاه سپاه در سرفصل های مسکن، اشتغال، بهداشت و درمان در مناطق محروم استان را دارد.

در ادامه جلسه سرهنگ جمشید بهشتی فر، فرمانده سپاه شهرستان دیواندره با بیان اینکه سپاه آماده هرگونه همکاری با کمیته امداد در زمینه برگزاری جشن عاطفه ها است، افزود: سپاه در جهت کمک به دانش آموزان نیازمند،  به صورت جداگانه کمک هایی را در بین مدارس توزیع می کند و بخشی از کمک ها را هم با هماهنگی کمیته امداد در بین مددجویان و دانش آموزان نیازمند این خانواده ها توزیع خواهد کرد.

در ادامه جلسه توفیق محمدی، مدیر اداره آموزش و پرورش شهرستان دیواندره با اعلام اینکه این اداره همچون سال های گذشته زمینه لازم  را  برای برگزاری جشن عاطفه ها در مدارس فراهم  خواهدکرد گفت: کارکنان اداره آموزش و پرورش در طرح حمایت از کودکان یتیم و محسنین با کمیته امداد همکاری می کنند.  هم اکنون 110 رابط در سطح مدارس برای هماهنگی با برنامه های کمیته امداد تعیین شده است.

انتهای پیام

 

 

تعداد بازدید : ۴۲۵پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید