دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۲۲ شهریور ۱۳۹۶ / ۱۸:۳۳
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۴۵۳
گزارشگر : ۶۷
در پنج ماهه نخست سال جاری پرداخت شد

560 کمک هزینه جهیزیه و ازدواج به مددجویان کردستانی

(چهارشنبه ۲۲ شهریور ۱۳۹۶) ۱۸:۳۳

560 فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به ارزش یک میلیارد و 120 میلیون تومان در پنج ماهه نخست سال جاری به فرزندان مددجویان کمیته امداد کردستان پرداخت شده است.

رئیس اداره امور حمایتهای اجتماعی کمیته امداد استان کردستان به بیان خدمات این نهاد در زمینه کمک به ازدواج جوانان نیازمند تحت حمایت  پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرهاد کاظمی، رئیس اداره امور حمایتهای اجتماعی کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه یکی از فعالیتهای این نهاد کمک به ازدواج جوانان نیازمند و فرزندان مددجویان است، عنوان کرد: نقش حمایتی کمیته امداد با هدف تسهیل در ازدواج و همچنین ترویج فرهنگ ازدواج آسان و در نهایت کمک به تقویت بنیاد خانواده انجام می شود.

وی با بیان اینکه مبلغ جهیزیه پرداختی این نهاد برای نوعروسان دو میلیون تومان است، افزود: برای پسران خانوارهای تحت حمایت نیز یک میلیون تومان به صورت بلاعوض پرداخت می شود.

وی با اشاره به اینکه هدفگذاری پرداخت جهیزیه در سال جاری دو هزار و 300 فقره است، گفت : 560 فقره جهیزیه و کمک هزینه ازدواج به ارزش یک میلیارد و 120 میلیون تومان در پنج ماهه نخست سال جاری به فرزندان مددجویان این نهاد پرداخت شده است.

کاظمی در ادامه با بیان اینکه  175 فقره جهیزیه به مبلغ 350 میلیون تومان  در مرحله نخست پرداخت شده است، افزود : 385 فقره نیز در مرحله دوم و به ارزش 770 میلیون تومان در سال جاری پرداخت شده است.

رئیس اداره امور حمایتهای اجتماعی کمیته امداد استان کردستان گفت: از دیگر فعالیتهای این نهاد که با هدف کمک به ازدواج مددجویان این نهاد انجام می شود ارائه خدمات مشاوره و روانشناسی و کلاس های آموزشی  قبل و بعد  از ازدواج است که با هدف تقویت و تحکیم بنیاد خانواده و کمک به ایجاد زندگی پایدار برای زوج های جوان انجام می شود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۸۰۴پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید