دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۳ شهریور ۱۳۹۶ / ۰۸:۲۷
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۵۷۴۹۱
گزارشگر : ۶۷
در شش ماهه نخست سال جاری

23 میلیارد تومان به مددجویان کردستانی پرداخت شد

(پنج شنبه ۲۳ شهریور ۱۳۹۶) ۰۸:۲۷

کمیته امداد کردستان 23 میلیارد تومان درسرفصل های مختلف حمایت شامل کمک معیشت،کمک هزینه تحصیلی و ازدواج و تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی در سال جاری به صورت نقدی به مددجویان استان پرداخت کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان ( 22 شهریور 96) در نشست هم اندیشی با مشاوران اموربانوان ادارات کل استان به بیان خدمات کمیته امداد پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیر کل کمیته امداد استان کردستان در این جلسه با اشاره به جمعیت یک میلیون و 600 هزار نفری استان عنوان کرد: 123 هزار نفر معادل 9 درصد از جمعیت  استان کردستان هم اکنون تحت حمایت کمیته امداد هستند.

وی بااشاره به اینکه 45 هزار خانوار تحت حمایت این نهاد معیشت بگیرند افزود: 23 هزار خانوار نیز به صورت چند خدمتی از خدمات اشتغال، درمان، مسکن، تحصیل، جهیزیه، ازدواج و فرهنگی بهره مند هستند.

شیخی زاده در ادامه با بیان اینکه کمیته امداد استان در شش ماهه نخست سال جاری 9 میلیارد تومان برای هزینه های درمانی مددجویان پرداخت کرده است، عنوان کرد: در کنار سایر خدمات این نهاد 23 میلیارد تومان نیز در سرفصل های مختلف حمایت، کمک معیشت، ازدواج، کمک هزینه تحصیلی، تسهیلات قرض الحسنه کارگشایی و سایر نیازمندی های مددجویان توسط کمیته امداد کردستان در سال جاری به صورت نقدی پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه تامین بخش بزرگی از هزینه های این خانوارها از اعتبارات دولتی اختصاص داده شده به این نهاد تامین می شود، گفت: با توجه به گستردگی جمعیت و همچنین نیازهای مددجویان، کمیته امداد قادر به تامین همه نیازمندی های خانوارهای تحت حمایت نیست و در این جهت به مشارکت خیران نیاز است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه صدقات، زکات، اکرام ایتام و محسنین، جشن عاطفه ها و نیکوکاری جزو سرفصل های مشارکت های مردمی این نهاد هستند، اعلام کرد: کمیته امدادمجوز جابه جایی کمک های مردمی از شهری به شهر دیگر را ندارد و همه مبالغ جمع آوری شده در همان محل جمع آوری شده صرف امور نیازمندان می شود.

وی در ادامه گفت: نهادینه کردن و تبدیل موضوع فقر به یک مسئله اجتماعی یکی از ضروریات جامعه است که برای رسیدن به این هدف نیاز است همه اقشار مختلف جامعه در قبال نیازمندان احساس مسئولیت کنند و به عنوان عضوی از جامعه نیازمندان را یاری کنند.

شیخی زاده با اشاره به برگزاری جشن عاطفه ها که با هدف تامین نیازهای اساسی دانش آموزان در آستانه سال تحصیلی برگزار می شود، اعلام کرد: امید است با کمک های این نهاد و همچنین جذب مشارکتهای مردمی در این جشن، هیچ دانش آموز نیازمندی به دلیل مشکلات مالی از تحصیل محروم نشود.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۳۹پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید