دکمه موبایل منو

جزییات خبر

چهارشنبه / ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ / ۱۳:۱۲
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۲۵۳۹
گزارشگر : ۱۰۱
مدیر کل کمیته امداد استان کردستان خبر داد:

پرداخت 8 میلیارد تومان فطریه توسط کردستانی‌ها / اطعام 137 هزار نیازمند

(چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷) ۱۳:۱۲

مردم خیر استان کردستان از طریق کمیته امداد هشت میلیارد و 34 میلیون تومان فطریه به نیازمندان پرداخت کردند.

مدیر کل کمیته امداد استان کردستان کمک های صورت گرفته خیران به نیازمندان در ماه رمضان را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده مدیر کل کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه مردم خیر این استان هشت میلیارد و 34 میلیون تومان زکات فطریه از طریق این نهاد پرداخت کردند، گفت: تمامی مبلغ جمع‌آوری‌شده فطریه با نظارت امامان جماعت و هیئت‌امنا مساجد و معتمدین در همان محل جمع‌آوری‌شده در بین نیازمندان توزیع شد.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته 6 میلیارد و 200 میلیون تومان زکات فطریه در سطح استان کردستان جمع‌آوری شد، افزود: با افزایش مبلغ فطریه سال جاری شاهد رشد 29 درصدی نسبت به سال گذشته و رشد مثبت 42 درصدی تعهد انجام شده سال جاری بوده‌ایم.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان همچنین با اشاره به برنامه‌های اجراشده کمک به نیازمندان در ماه مبارک رمضان توسط این نهاد گفت: 137 هزار نفر از نیازمندان و مددجویان این نهاد با مشارکت خیران در قالب غذای گرم و جیره خشک اطعام شدند که برای اطعام این تعداد یک میلیارد و 647 میلیون تومان از محل کمک های خیران هزینه شد.

وی بابیان اینکه اجرای طرح مفتاح الجنه و دیدار با نیازمندان از دیگر برنامه‌های ماه رمضان بود که در این برنامه نیز از دو هزار و 373 خانوار با حضور خیران و مدیران سازمان‌ها، ادارات و ارگان‌های مختلف صورت گرفت، ادامه داد: در این سرکشی ضمن بررسی مشکلات این خانوارها 360 میلیون تومان به‌صورت نقدی، سبد مواد غذایی و کالا به این خانوارها اهدا شد.

شیخی زاده افزود: خوشبختانه با مشارکت و همکاری خیران و مردم نوع دوست استان کردستان شاهد رشد چشم گیری در کلیه برنامه های ماه مبارک رمضان و کمک به نیازمندان از طریق این نهاد بوده ایم.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۳۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید