دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۳ تیر ۱۳۹۷ / ۰۹:۲۰
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۲۵۸۱
گزارشگر : ۱۰۱
در ماه رمضان امسال صورت گرفت

جذب 1200 حامی برای کودکان نیازمند کردستانی

(یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷) ۰۹:۲۰

کمیته امداد استان کردستان در ماه رمضان امسال هزار و 200 حامی برای کودکان نیازمند جذب کرد.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان عملکرد حوزه اکرام ایتام و محسنین در ماه رمضان را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، هیوا رحیمی معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه یکی از طرح‌های ویژه این نهاد که در ماه مبارک رمضان اجرا شد طرح اکرام ایتام و محسنین بود، گفت: در ماه رمضان امسال هزار و 200 حامی برای هزار و 318 کودک یتیم و محسنین این استان جذب شد.

وی بابیان اینکه 132 نفر از این حامیان در خارج از این استان زندگی می‌کنند، افزود: کمک‌های خیران و حامیان به این کودکان می‌تواند در کنار خدمات کمیته امداد بسیاری از مشکلات و نیازهای آنها را رفع کند.

رحیمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون 6 هزار و 300 کودک یتیم و محسنین استان کردستان از طریق طرح اکرام به آنها کمک می‌شود، گفت: در سه‌ماهه نخست سال جاری دو میلیارد تومان توسط حامیان و خیران به این کودکان کمک شده است که این میزان کمک‌ 35 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته داشته است.

وی بابیان اینکه سرانه و میانگین کمک این حامیان به کودکان نیازمند 138 هزار تومان در ماه است، گفت: این کمک‌ها مستقیم به‌حساب این کودکان واریز می‌شود.

 وی بابیان اینکه سرانه در نظر گرفته‌شده برای مشارکت در طرح اکرام ایتام و محسنین واریز 30 هزار تومان در ماه به‌حساب این کودکان است،ادامه داد: خیران می‌توانند با مراجعه و یا تماس با کلیه دفاتر کمیته امداد، مراجعه به سایت mohsenin.ir و یا با ارسال عدد یک به سامانه پیامکی 3000333387 برای مشارکت در این طرح ثبت‌نام کنند.

خیرانی که تمایل در شرکت در این کار خداپسندانه دارند می‌توانند با انتخاب کودکان نیازمند از طریق شناسنامه‌هایی که برای این کودکان تعریف‌شده است یک یا هرچند کودک که تمایل دارند انتخاب و کمک‌های خود را به‌صورت ماهانه برای آنها واریز کنند.

انتهای پیام 

 

 

تعداد بازدید : ۳۷۲

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید