دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱۰ تیر ۱۳۹۷ / ۱۲:۵۲
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۲۷۲۹
گزارشگر : ۱۰۱

حمایت شورای افتای کردستان از برنامه‌های کمیته امداد

(یکشنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۷) ۱۲:۵۲

شورای افتای استان کردستان ضمن حمایت از برنامه‌های کمیته امداد بر پرداخت زکات از طریق این نهاد برای نیازمندان تأکید کردند.

جلسه بررسی عملکرد کمیته امداد در زمینه زکات با حضور مدیرکل کمیته امداد و شورای افتای استان کردستان برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ماموستا سید احسن حسینی امام‌جمعه موقت سنندج و عضو شورای افتای استان کردستان بابیان اینکه کمیته امداد یکی از محل‌های مناسب برای پرداخت صدقات، خیرات و زکات به نیازمندان است، افزود: یکی از فلسفه‌های پرداخت زکات فقرزدایی از جامعه اسلامی است.

وی ضمن بیان اینکه کمیته امداد نهادی مقدس، امین و خدمتگزار است، گفت: تسهیلات قرض‌الحسنه که از طریق این نهاد پرداخت می‌شود باعث ایجاد اشتغال برای تعداد زیادی از خانوارهای تحت حمایت‌شده است.

در ادامه ماموستا خلیل آدابی امام‌جمعه مسجد قبای بهاران سنندج و عضو دیگر شورای افتای کردستان با اشاره به اهمیت و ضرورت مسئله زکات و کمک به فقرا که در قرآن بعد از نماز به‌عنوان یکی از واجبات بر انجام آن تأکید شده است، گفت: کمیته امداد از طریق ارائه خدمات خود وسیله خیر برای نیازمندان جامعه شده است.

ماموستا ذکر یا حسینی دیگر عضو شورای افتای استان کردستان بیان کرد: مردم اعتماد خوبی به کمیته امداد دارند و این نهاد هم باید نهایت تلاش خود را برای رساندن زکات و کمک‌های مردمی به دست نیازمندان واقعی جامعه انجام دهد.

ماموستا سید محمد حسینی امام‌جمعه موقت سنندج و عضو دیگر شورای افتای این استان گفت: کمیته امداد نهادی خدمتگزار برای محرومان است و همه ما وظیفه‌داریم در کنار این نهاد برای فقرای جامعه گام برداریم.

ماموستا حیدر مصطفوی از دیگر اعضای شورای افتای کردستان نیز گفت: کمیته امداد درزمینه جمع‌آوری زکات و مدیریت توزیع آن بسیار خوب عمل کرده است.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۲۳۶

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید