دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۲ تیر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۰
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۲۷۶۳
گزارشگر : ۱۰۱
توسط کمیته امداد در سال 96 محقق شد

کمک به ازدواج 2500 جوان نیازمند کردستانی

(سه شنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۰

کمیته امداد استان کردستان چهار میلیارد و 200 میلیون تومان برای کمک به ازدواج دو هزار و 500 مددجو در سال گذسته پرداخت کرد.

معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان گزارشی از خدمات این نهاد درزمینهٔ کمک به ازدواج مددجویان در سال 96 ارائه داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرهاد کاظمی، معاون حمایت و سلامت کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه کمک به ازدواج فرزندان مددجویان یکی از برنامه‌های حمایتی این نهاد است، گفت: سال گذشته دو هزار و 500 مورد کمک‌هزینه خرید جهیزیه و ازدواج به دختران و پسران خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد این استان پرداخت شد.

وی بابیان اینکه چهار میلیارد و 200 میلیون تومان برای این تعداد کمک‌هزینه ازدواج پرداخت‌شده است، افزود: برای دختران دو میلیون تومان و برای پسران خانوارهای تحت حمایت یک‌میلیون تومان به‌صورت بلاعوض پرداخت‌شده است.

کاظمی گفت: کمک به تحکیم و حفظ نهاد خانواده یکی از اهداف و رسالت‌های کمیته امداد است که از طریق کمک به ازدواج جوانان نیازمند و همچنین ازدواج مجدد زنان سرپرست خانوار صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ارائه خدمات مشاوره پیش از ازدواج باهدف ازدواج آگاهانه و جلوگیری از طلاق با همکاری مراکز مشاوره طرف قرارداد این نهاد یکی دیگر از خدمات کمیته امداد برای زوجین است، ادامه داد: شرکت در جلسات مشاوره و راهنمایی قبل از پرداخت جهیزیه برای همه زوجین باید صورت گیرد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۹۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید