دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۳
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۳۸۳۰
گزارشگر : ۱۰۱
در پنج‌ماهه نخست امسال محقق شد

پرداخت 14.5 میلیارد تومان زکات توسط کردستانی‌ها

(دوشنبه ۱۲ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۴۳

خیران استان کردستان 14 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در پنج‌ماهه نخست امسال پرداخت کردند.

دومین جلسه شورای زکات استان کردستان با حضور رئیس شورای زکات عالی کشور در سنندج برگزار شد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه سال گذشته 16 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات در استان کردستان جمع‌آوری شد، گفت: در پنج‌ماهه نخست امسال 14 میلیارد و 500 میلیون تومان زکات از طریق کمیته امداد  این استان پرداخت‌شده است.

وی افزود: یک میلیارد و 600 میلیون تومان از این مبلغ زکات مربوط به غلات، چهار میلیارد و 500 میلیون تومان زکات واجب، هشت میلیارد و 400 میلیون تومان نیز زکات فطریه و کفاره بوده است.

شیخی زاده بابیان اینکه پیش‌بینی امسال جمع‌آوری 18 میلیارد تومان زکات است، ادامه داد: تاکنون 81 درصد از برنامه زکات امسال محقق شده است.

وی با اشاره به اینکه کل زکات برای رفع نیازهای همان محل جمع‌آوری‌شده هزینه می‌شود، ادامه داد: پرداخت 39 هزار مورد کمک‌معیشت به مبلغ 11 میلیارد تومان، کمک به خرید و تعمیر 18 واحد مسکن به مبلغ 273 میلیون تومان، کمک به آزادی 13 زندانی نیازمند جرائم غیر عمد، کمک‌هزینه تحصیلی 25 دانش‌آموز و کمک به درمان دو بیمار نیازمند از محل زکات جمع شده هزینه شده است.

دبیر شورای زکات استان کردستان ادامه داد: کمک به ساخت و تعمیر 52 مسجد، 9 خانم عالم، 6 غسالخانه و پنج پروژه عام‌المنفعه نیز از محل زکات در همان منطقه جمع‌آوری‌شده صرف شده است.

وی افزود: 76 درصد از زکات برای رفع نیازهای فقرا و 24 درصد هم صرف این پروژه‌ها شده است.

 

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۴۰۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید