دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۷ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۱
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۳۹۰۷
گزارشگر : ۶۷
مدیرکل تامین مسکن کمیته امداد در سفر به کردستان اعلام کرد

ساخت مسکن مددجویان روستایی با نیروی‌ انسانی محلی

(شنبه ۱۷ شهریور ۱۳۹۷) ۱۳:۳۱

مسکن مددجویان روستایی کمیته امداد با استفاده از نیروی انسانی محلی ساخته می‌شود.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد در سفر به استان کردستان برنامه این نهاد برای ساخت مسکن مددجویان روستایی با همکاری سپاه پاسداران را تشریح کرد.

 به گزارش سایت خبری کمیته امداد، ابراهیم بازیان، مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد با اعلام اینکه یکی از ظرفیت‌های این تفاهم‌نامه ایجاد اشتغال و منبع درآمد برای خانوارهای روستایی است توضیح داد: برای تأمین نیروی کار ساخت این واحدهای مسکونی از ساکنان همان روستا استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین به افرادی که در این زمینه مشغول به کار شوند آموزش‌های مهارت شغلی مرتبط داده می‌شود. در صورت کسب مدرک فنی توسط این افراد، کمیته امداد آمادگی پرداخت تسهیلات اشتغال به آن‌ها را دارد.

بازیان با اشاره به تفاهم‌نامه این نهاد با سپاه برای ساخت ده هزار واحد مسکن روستایی مددجویی گفت: از این تعداد دو هزار و 500 واحد مربوط به مددجویان استان‌های کردستان، کرمانشاه و آذربایجان غربی است.

وی با اعلام اینکه ساخت این تعداد خانه باید در سال جاری انجام شود افزود: تاکنون ساخت هزار واحد در استان کردستان آغازشده که تحویل آن‌ها طبق زمان‌بندی پیش‌بینی‌شده نیازمند برنامه‌ریزی و کار جهادی است.

بازیان بابیان اینکه 40 میلیارد تومان به ساخت هزار واحد مسکن خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد در کردستان اختصاص داده‌شده است گفت: طی سه سال گذشته 23 میلیارد تومان برای ساخت، خرید و تعمیر مسکن سه هزار و 320 خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کردستان صرف شده است.

مدیرکل دفتر تأمین مسکن و امور مهندسی ساختمان کمیته امداد داشتن سرپناه و مسکن مناسب را یکی از ملاک‌های اصلی توانمندی خانوار دانست و افزود: در صورت نداشتن این امتیاز، خانوار در سایر ابعاد نیز دچار آسیب می‌شود.

بازیان ورود خانوارها به چرخه حمایتی کمیته امداد را سرریز ناکارآمدی‌ها در سطوح مختلف اقتصاد، فرهنگ و اجتماع دانست و افزود: البته بخشی هم نتیجه مشکلات خانوارها همچون فوت سرپرست، طلاق و بیماری است که باعث ایجاد اختلال می‌شود.

انتهای پیام 

 

تعداد بازدید : ۶۷۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید