دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۳۱ شهریور ۱۳۹۷ / ۱۱:۴۰
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۴۱۴۳
گزارشگر : ۱۰۱

پرداخت 3 میلیارد تومان برای بیمه اجتماعی مددجویان کردستانی

(شنبه ۳۱ شهریور ۱۳۹۷) ۱۱:۴۰

کمیته امداد استان کردستان برای بیمه اجتماعی 6100 مددجوی کردستانی سه میلیارد تومان در 6 ماهه نخست سال جاری پرداخت کرده است.

رئیس اداره بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد استان کردستان به بیان خدمات بیمه‌ای این نهاد برای مددجویان پرداخت.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، آزاد زاهدی رئیس اداره بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه بیمه‌های اجتماعی یکی از خدمات ماندگار کمیته امداد است که به‌عنوان یکی از راهکارهای این نهاد برای توانمند کردن خانوارهای تحت حمایت پیگیری و اجرا می‌شود، گفت: هم‌اکنون 6 هزار و 100 نفر از مددجویان این استان توسط کمیته امداد، بیمه اجتماعی شده‌اند.

وی بابیان اینکه دو هزار نفر از این افراد زنان سرپرست خانوار هستند، افزود: هزار و 212 نفر از مجریان طرح‌های اشتغال و 208 نفر از قالی بافان نیز از طریق این نهاد بیمه اجتماعی شده‌اند.

زاهدی با اشاره به اینکه تعداد دو هزار و 660 نفر از مددجویان این استان نیز با کمک کمیته امداد از طریق صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر بیمه‌شده‌اند، گفت: سه میلیارد تومان برای حق بیمه مددجویان از طریق کمیته امداد کردستان در شش‌ماهه نخست سال جاری پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: از آغاز این طرح تا پایان شهریورماه امسال 177 نفر از مددجویان تحت حمایت کمیته امداد این استان از مزایای طرح بهره‌مند شده‌اند و هم‌اکنون مستمری‌بگیری تأمین اجتماعی هستند.

رئیس اداره بهداشت، بیمه‌های اجتماعی و درمان کمیته امداد استان کردستان افزود: افرادی که مستمری‌بگیر تأمین اجتماعی می‌شوند از چرخه حمایت این نهاد خارج می‌شوند و در ردیف خانوارهای توانمند شده قرار می‌گیرند.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۳۴۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید