دکمه موبایل منو

جزییات خبر

یکشنبه / ۱ مهر ۱۳۹۷ / ۱۳:۳۷
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۴۱۷۲
گزارشگر : ۱۰۱
دستیار معاون اشتغال کمیته امداد در سفر به کردستان اعلام کرد

کاریابی برای 18 هزار مددجوی کمیته امداد/ پرداخت 2300 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به مددجویان

(یکشنبه ۱ مهر ۱۳۹۷) ۱۳:۳۷

کمیته امداداز طریق مراکز کاریابی سراسر کشور در سال 96 برای 18 هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد شغل ایجاد کرده است.

دستیار معاون اشتغال کمیته امداد در جلسه با مراکز کاریابی استان کردستان که با حضور مدیران کل کمیته امداد و اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، بسته‌های تشویقی این نهاد برای این مراکز و کارفرمایان را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، علیرضا رمضانی دستیار معاون اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه این نهاد در جهت اشتغال و به‌کارگیری مددجویان،بسته‌های تشویقی برای مراکز کاریابی و کارفرمایان در نظر گرفته است، گفت: در صورت به‌کارگیری مددجویان در کارگاهها و مراکز شغلی معرفی شده از طریق مراکز کاریابی، کمیته امداد به ازای هر مددجودر صورت عقد قرارداد یک‌ساله برابر نصف حداقل حقوق و دستمزد مصوب شورای عالی کار به‌علاوه مبلغ یک‌صد هزار تومان به این مراکز پرداخت می‌کند.

وی افزود: همچنین درصورتی‌که مددجویان معرفی‌شده از سوی مراکز کاریابی به مدت دو سال متوالی مشغول به کار باشند در مراکز استان‌ها 200 هزار تومان به‌عنوان پاداش حسن خدمت و در سایر شهرستان‌های استان 200 هزار تومان به ازای هرسال شغل پایدار، به این مراکز پرداخت می‌شود.

رمضانی با اشاره به اینکه همچنین این نهاد بسته‌های تشویقی نیز برای کارفرمایان مددجویان کمیته امداد در نظر گرفته است، افزود: در صورت عقد قرارداد مددجو، پرداخت حق بیمه سهم کارفرما برای مددجویان به مدت دو سال و همچنین بعد از گذشت 3 سال شغل پایدار مددجو ، پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه به ازای به‌کارگیری هر مددجو تا سقف پنج نفر 20 میلیون تومان در قالب بسته‌های تشویقی به کارفرمایان پرداخت می‌شود.

دستیار معاون اشتغال کمیته امداد بابیان اینکه در صورت نیاز کارفرمایان به نیروی متخصص، این نهاد آمادگی آموزش فنی و حرفه‌ای مددجویان را دارد، گفت: این کار باهدف حمایت از کارفرمایان و به‌کارگیری و اشتغال مددجویان صورت می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین برنامه‌های حوزه معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد آموزش‌های مهارتی و حرفه‌ای، اجرای طرح‌های اقتصادی و کاریابی برای مددجویان است، افزود:از طریق مراکز کاریابی سراسر کشور در سال 96 برای 18 هزار مددجوی تحت حمایت این نهاد کاریابی و شغل ایجادشده است.

رمضانی ادامه داد: آموزش فنی و شغلی 295 هزار مددجو و پرداخت دو هزار و 300 میلیون تومان تسهیلات منجر به ایجاد 152 هزار فرصت شغلی برای مددجویان این نهاد در سال 96 شد.

انتهای پیام

 

تعداد بازدید : ۵۶۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید