دکمه موبایل منو

جزییات خبر

شنبه / ۱۴ مهر ۱۳۹۷ / ۱۱:۱۹
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۴۴۰۵
گزارشگر : ۱۰۱
در شش‌ماهه نخست امسال محقق شد

ایجاد اشتغال برای 1100 مددجوی کردستانی

(شنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۷) ۱۱:۱۹

کمیته امداد کردستان در شش‌ماهه نخست امسال برای هزار و 55 نفر از طریق پرداخت تسهیلات و 45 نفر از طریق کاریابی شغل ایجاد کرده است.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان گزارش عملکرد شش‌ماهه این معاونت در سال جاری را اعلام کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرشید جهان‌بین معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه در سال جاری 142 میلیارد تومان برای ایجاد اشتغال از طریق اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه به مددجویان جویای کار این استان اختصاص داده‌شده است، گفت: از این میزان 39 میلیارد تومان سهمیه بانک‌های عامل، 84 میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی جهت ایجاد اشتغال پایدار در روستاها و 19 میلیارد تومان سهمیه تعیین‌شده برای صندوق امداد ولایت بوده است.

وی افزود: خوشبختانه با تعامل و همکاری خوب بانک‌های عامل حدود 50 درصد از سهمیه تخصیص داده‌شده به این نهاد در شش‌ماهه نخست امسال ابلاغ‌شده است.

جهان‌بین ضمن بیان اینکه، از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد هزار و 57 شغل با پرداخت 25 میلیارد تومان تسهیلات برای مددجویان کمیته امداد استان کردستان اجراشده است، گفت: همه این طرح‌ها هم‌اکنون جاری و در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: با بهره‌گیری از سامانه نظارتی هوشمند، که در این استان طراحی‌شده است، توسط کارشناسان فنی اشتغال، به‌صورت مستمر از تمامی طرح‌ها بازدید شده و از آسیب‌ها و لغزش‌های احتمالی جلوگیری می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد استان کردستان افزود: همچنین برای 45 نفر از فرزندان مددجویان از طریق کاریابی شغل ایجادشده و برخی از آنها نیز تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی قرارگرفته‌اند.

وی ادامه داد: مهارت‌آموزی و برگزاری دوره‌های فنی و حرفه‌ای برای 658 نفر از مددجویان و فرزندان خانوارهای تحت حمایت نیز جزو خدمات حوزه اشتغال کمیته امداد این استان در سال جاری است.

 انتهای پیام

 

 

 

 

 

تعداد بازدید : ۳۴۷

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید