دکمه موبایل منو

جزییات خبر

پنج شنبه / ۲۲ آذر ۱۳۹۷ / ۱۴:۴۵
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۵۵۶۴
گزارشگر : ۱۰۱
نماینده مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی خبر داد:

تلاش جهت افزایش مستمری مددجویان کمیته امداد با توجه به نرخ تورم

(پنج شنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۷) ۱۴:۴۵

منصور مرادی نماینده مردم سروآباد و مریوان و عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از تلاش نمایندگان در کمیسیون تلفیق بودجه برای افزایش میزان مستمری مددجویان با توجه به نرخ تورم در سال آینده خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، منصور مرادی نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه روز یکشنبه بودجه توسط رئیس‌جمهور به مجلس تحویل داده می‌شود، گفت: بعد از بررسی برنامه بودجه در کمیسیون تلفیق بودجه 98 تلاش می‌کنیم برای حل مشکلات معیشتی مردم اعتبارات کافی در نظر گرفته شود.

وی بابیان اینکه میزان افزایش حقوق کارکنان در سال آینده 20 درصد پیش‌بینی‌شده است، افزود: تلاش می‌کنیم در بخش معیشت نیازمندان و مستمری مددجویان نیز میزان افزایش بر اساس تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی در نظر گرفته شود و با این کار تا حدودی به جبران مشکلات معیشتی مردم و به‌خصوص اقشار ضعیف جامعه کمک شود.

نماینده مردم مریوان و سروآباد در مجلس شورای اسلامی گفت: در همین جهت تلاش خواهیم کرد طی جلسه و هماهنگی با مهندس فتاح رئیس کمیته امداد، پیگیر مشکلات مددجویان کمیته امداد و به‌خصوص در بخش مسکن و تسهیلات و معیشت مددجویان کردستان باشیم.

وی بابیان اینکه با توجه به منابع غنی موجود در این استان، ضروری است که با استفاده از این ظرفیت‌ها در جهت کاهش فقر و ایجاد اشتغال برای جوانان بهره‌گیری شود که تقویت زیرساخت‌ها لازمه این کار است، ادامه داد: توجه به توسعه همه‌جانبه در همه بخش‌ها تأثیر مستقیم بر کاهش فقر و ورودی کمیته امداد و نهادهای حمایتی دارد.

مرادی در پایان ضمن تقدیر از مجموعه کمیته امداد استان کردستان در جهت دریافت تأییدیه توسط موسسه مفید راهبر برای حساب‌های سال 96 افزود: این موفقیت نشان دهنده  تلاش و کار صادقانه در این نهاد خدمتگزار به قشر محروم جامعه می‌باشد.

در ادامه دیدار، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه با توجه به شرایط و مشکلات اقتصادی مردم، امسال در بحث حمایتی و در بخش‌های تسهیلات کارگشایی، درمان، تحصیل، جهیزیه و اجاره مسکن خانوارهای نیازمند، پشت نوبتی به صفر رسیده است، افزود: میزان خروجی خانوارهای تحت حمایت کمیته امداد این استان در سال جاری هزار و 800 خانوار است که این هم از محل توانمندی و خودکفایی صورت گرفته است.

شیخی زاده گفت: با توجه به سطح مشکلات معیشتی مددجویان این نهاد، ضروری است که بحث افزایش مستمری این قشر از جامعه در بودجه سال آینده با توجه به نرخ تورم لحاظ شود و از طریق نمایندگان پیگیری گردد.

انتهای پیام

تعداد بازدید : ۷۴۴

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید