دکمه موبایل منو

جزییات خبر

دوشنبه / ۱۰ دی ۱۳۹۷ / ۱۱:۵۲
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۵۹۲۱
گزارشگر : ۱۰۱

اشتغال‌زایی برای 54 زن سرپرست خانوار توسط بانوی کارآفرین سنندجی

(دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷) ۱۱:۵۲

بانوی کارآفرین و معلم نیکوکار سنندجی از طریق فرش‌بافی برای 54 نفر از زنان سرپرست خانوار و نیازمند کردستانی شغل ایجاد کرد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، خانم شایسته شیخ حسنی بانوی کارآفرین و معلم سنندجی است که در یک حرکت ارزشمند 54 نفر از زنان نیازمند سرپرست خانوار و مددجوی کمیته امداد را از طریق قالی بافی مشغول به کار کرده است.

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه 14 سال در شغل معلمی مشغول به خدمت هستم، افزود: بیشترین زمان تدریسم در روستاها سپری شده است و خدمت در این روستاها درس های زیادی به من داده است.

وی گفت: آشنایی با زنان باغیرت که بسیاری از آنها سرپرست خانواربودند و همواره مشغول کار و تلاش بودند این ایده و فکر را در من به وجود آورد که از طریقی بتوانم از پتانسل ها و هنرنهفته این زنان در جهت اشتغال و درآمدزایی آنها استفاده کنم.

خانم شیخ حسنی با بیان اینکه یکی از هنرها و ظرفیت‌های این استان که در میان زنان وجود دارد هنر فرش بافی است، ادامه داد: بعد از آشنایی  و گرفتن مشورت در زمینه وضعیت فرش این استان تصمیم به راه اندازی کارگاه فرش بافی با هدف توسعه این صنعت و همچنین اشتغال زایی برای زنان گرفتم.

وی افزود: سرمایه اولیه من برای راه اندازی گارگاه چهار میلیون تومان بود و موفق شدم در اولین قدم و در همان روستایی که مشغول به معلمی بودم 12 نفر از زنان که بیشتر آنها سرپرست خانوار، بد سرپرست ومددجوی کمیته امداد بودند به کار گیری و مشغول به کار کنم.

این بانوی کارآفرین با اشاره به اینکه در سال 96 هم زمان با انتقالی به شهر سنندج برای شغل معلمی در جهت ادامه فعالیت در زمینه فرش بافی تصمیم گرفتم کارگاهی جدید در روستاهای اطراف سنندج راه اندازی کنم، گفت: با راه اندازی سه کارگاه جدید فرش در دو روستای اطراف سنندج موفق شدم 34 نفر از زنان را مشغول به کار کنم.

وی افزود: در کنار اشتغال زایی برای این تعداد، با تحویل دار قالی به زنان خانه دار به صورت کار در منزل برای  20 نفر دیگر هم شغل ایجاد کرده ام.

شیخ حسنی افزود: سازمان‌ها و نهادهای حمایتی به تنهایی قادر به ایجاد اشتغال و کاریابی برای همه افراد بیکار و به خصوص زنان نیستند بنابراین براساس وظیفه همه ما متناسب با پتانسیل و توانایی که داریم در قبال هم نوعان خود بخصوص نیازمندان موظف بوده و مسئولیت داریم در جهت حمایت و کمک به آنها اقدام کنیم.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۱,۰۲۹

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید