دکمه موبایل منو

جزییات خبر

سه شنبه / ۱۸ دی ۱۳۹۷ / ۱۲:۴۶
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۶۶۰۹۰
گزارشگر : ۱۰۱
در 9 ماهه نخست امسال محقق شد:

اشتغال‌زایی برای 2200 مددجوی کردستانی/ پرداخت 47 میلیارد تومان تسهیلات

(سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷) ۱۲:۴۶

برای ایجاد 2200 طرح اشتغال در 9 ماهه نخست امسال 47 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه به مددجویان و نیازمندان کردستانی پرداخت شده است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، فرشید جهان بین، معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان با اشاره به اینکه امسال 142 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال‌زایی مددجویان و نیازمندان این استان اختصاص یافته است، گفت: در 9 ماهه نخست امسال 47 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد اشتغال مددجویان و نیازمندان کردستانی پرداخت شده است.

وی ضمن بیان اینکه با پرداخت این مبلغ برای 2200 نفر شغل ایجاد شده است، افزود: امسال 84 میلیارد تومان برای اشتغال‌زایی در روستاها اختصاص داده شده است که تاکنون 12میلیارد تومان از این مبلغ و از محل صندوق توسعه ملی در جهت ایجاد اشتغال پایدار برای روستائیان پرداخت شده است.

جهان‌بین گفت: با همکاری بسیار خوب بانک‌های عامل 26 میلیارد تومان از 39 میلیارد تومان اختصاص داده شده به بانک ها و 9 میلیارد تومان نیز از طریق صندوق قرض‌الحسنه امداد ولایت این نهاد، به مددجویان این استان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه راستی‌آزمایی طرح‌های اشتغال اجرا شده یکی از برنامه‌های مهم این حوزه بعد از پرداخت تسهیلات است، گفت: همه طرح‌های اجرا شده هم اکنون جاری و در حال فعالیت است و توسط سامانه‎ نظارتی هوشمند، که در استان طراحی شده است و با بهره‌گیری از کارشناسان فنی اشتغال، به صورت مستمر بازدید می‌شود و هم زمان با ارائه مشاوره‌های شغلی از آسیب‌ها و لغزش‌های احتمالی جلوگیری می‌شود.

معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کردستان افزود: در کنار اعطای تسهیلات، 2800 نفر از مددجویان و فرزندان خانوارهای تحت حمایت، در دوره‌های مهارت‌آموزی بازار محور شرکت داده شده‌اند و به سمت اشتغال و کارآفرینی سوق داده شده‌اند.

 وی ادامه داد: همچنین تعداد 75 نفر از فرزندان مددجویان از طریق کاریابی مشغول به کار شده‌اند که برخی از آنها نیز تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار گرفته‌اند.
انتهای پیام

تعداد بازدید : ۵۷۱

پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید