جزییات خبر

یکشنبه / ۱۵ دی ۱۳۹۸ / ۰۹:۰۳
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۲۷۵۲
گزارشگر : ۱۰۱
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان:

طرح اشتغال « هر روستا تولید یک محصول» اجرا می‌شود

(یکشنبه ۱۵ دی ۱۳۹۸) ۰۹:۰۳

یکی از برنامه‌های جدید کمیته امداد اجرای طرح هر روستا تولید یک محصول با استفاده از ظرفیت افراد مددجو و غیر مددجوی ساکن در روستاها است.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در نشست تخصصی حوزه اشتغال بابیان اینکه یکی از برنامه‌های بسیار مهم در جهت توانمند سازی مددجویان ایجاد اشتغال در سطح خرد و خانگی است، عنوان کرد: این کار از طریق پرداخت تسهیلات ارزان‌قیمت اشتغال و با شناسایی، استعداد سنجی، آموزش و مشاوره شغلی و درنهایت پرداخت تسهیلات و نظارت بر طرح‌های اجراشده انجام می‌شود.

 شیخی زاده بابیان اینکه این طرح‌ها تحت عنوان هدایت شغلی توسط خود مددجو و با نظارت کارشناسان اشتغال این نهاد اجرا می‌شود، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح‌های جدید این نهاد طرح راهبران شغلی است.

وی تصریح کرد: در این طرح یک نفر به‌عنوان کارفرما و راهبر شغلی با  ارائه آموزش و راهنمایی به مددجو، در تولید و فروش محصولات طرح اشتغال ایجادشده کمک می‌کند.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان یکی دیگر از برنامه‌های جدید حوزه اشتغال این نهاد را با عنوان «هر روستا تولید یک محصول» نام برد و گفت: در این طرح با استفاده از استعداد و توانایی روستائیان مددجو و غیر مددجو و متناسب با شرایط هر منطقه یک طرح اشتغال تولیدی در آن روستا اجرا می‌شود.

وی افزود: در قدم اول با شناسایی یک روستا در هر شهرستان به‌عنوان پایلوت در این زمینه آغاز به فعالیت می‌کنیم و در صورت دریافت نتیجه در روستاهای دیگری نیز اجرا می شود.

شیخی زاده گفت: با بررسی‌های انجام‌شده این طرح در استان‌های دیگر موفق عمل کرده و در این استان از تمام ظرفیت روستا جهت به نتیجه رسیدن این طرح بهره گیری خواهد شد.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۶۷۰
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید