جزییات خبر

سه شنبه / ۲۴ دی ۱۳۹۸ / ۱۴:۲۴
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۲۹۳۶
گزارشگر : ۱۰۱
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان اعلام کرد:

جزئیات تفاهم‌نامه ساخت مسکن مددجویان شهری و روستایی

(سه شنبه ۲۴ دی ۱۳۹۸) ۱۴:۲۴

ساخت هزار واحد مسکن شهری و دو هزار واحد روستایی با اولویت مددجویان کمیته امداد انجام می‌شود.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در جلسه با شورای شهر موچش بابیان اینکه این نهاد در تمام بخش‌های نیازمندی مددجویان برنامه دارد و خدمت ارائه می‌دهد، عنوان کرد: مهم‌ترین نیاز و خدمت کمیته امداد در بخش مسکن و اشتغال به‌عنوان دو نیاز ضروری نیازمندان است.

وی افزود: بر اساس شرایطی که فراهم‌شده و طبق تفاهم‌نامه این نهادو مجموعه استانداری و بنیاد مسکن قرار است هزار واحد مسکن شهری و دو هزار واحد روستایی برای نیازمندان و با اولویت مددجویان کمیته امداد ساخته شود.

شیخی زاده تصریح کرد: لازم است قبل از ابلاغ تفاهم‌نامه و تأمین اعتبار، کمیته تسهیل گری با مسئولیت فرمانداری‌ در شهرها و بخشداری‌ در روستاها و با عضویت کمیته امداد، شهرداری و شورای شهر، راه و شهرسازی و بنیاد مسکن تشکیل و مقدمه اجرای این تفاهم‌نامه فراهم شود.

وی ادامه داد: با توجه به محدودیت زمین در شهرها برای اختصاص و تأمین زمین برای ساخت مسکن مددجویان شهری به‌خصوص در شهرهای بزرگ با مشکل مواجه هستم و در این زمینه به همکاری شهرداری و شورای شهرها نیاز است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان بابیان اینکه وظیفه ساخت مسکن بر اساس این تفاهم‌نامه بر عهده استانداری است و بخش قابل‌توجهی از بودجه موردنیاز توسط سازمان برنامه و بودجه تأمین می‌شود، گفت: در صورت نیاز مددجویان می‌توانند از تسهیلات 30 میلیون تومانی قرض‌الحسنه ساخت مسکن این نهاد نیز استفاده کنند.

وی افزود: مددجویان روستایی که تمایل به ساخت و مقاوم سازی مسکن خود را دارند می توانند از طریق بنیاد مسکن با معرفی کمیته امداد از تسهیلات ( 40 میلیون تومان وام قرض الحسنه و 25 میلیون تومان به صورت بلاعوض ) بهره مند شوند.

شیخی زاده گفت: بعد از ساخت مسکن بر اساس قانون، دستگاه‌های خدمات رسان نیز وظیفه‌دارند انشعابات و خدمات رایگان برای مسکن مددجویان کمیته امداد ارائه دهند.

انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۳۴۸
پست الکترونیک را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید