جزییات خبر

سه شنبه / ۲۹ بهمن ۱۳۹۸ / ۱۱:۳۵
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۳۵۴۴
گزارشگر : ۱۰۱

کارآفرینی جوان سنندجی با تولید ساز عرفانی

(سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸) ۱۱:۳۵

جوان کارآفرین سنندجی با تسهیلات کمیته امداد و با ایجاد کارگاه تولیدی، روزانه 30 عدد دف تولید می‌کند.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، یکی از رسالت‌های کمیته امداد کمک به توانمندی خانواده‌های تحت حمایت است که از طریق حوزه اشتغال و خودکفایی پیگیری می‌شود و تعدادی زیادی از مددجویان با استفاده از کمک‌های این نهاد به خودکفایی و استقلال اقتصادی رسیده‌اند.

یک نمونه این افراد که از طریق تسهیلات کمیته امداد توانسته است برای خود و تعدادی دیگر اشتغال‌زایی کند آقای کاوان مرادی است.

کاوان مرادی جوان 24 ساله اهل سنندج و دانشجوی مقطع ارشد رشته عمران است.

این جوان کارآفرین در زمینه شغلی که ایجاد کرده است عنوان کرد: هم‌اکنون از طریق کارگاه تولید ساز عرفانی دف مشغول به فعالیت هستم.

وی افزود: مدت پنج سال از طریق یکی از کارگاه‌های تولیدی دف در سنندج مشغول به شاگردی بودم و با این شغل آشنا شدم.

کاوان مرادی ادامه داد: بعدازاین مدت با توجه به اینکه با روش کار آشنایی کامل داشتم و فوت‌وفن کار را یاد گرفته بودم تصمیم گرفتم در این زمینه یک کارگاه تولیدی راه اندازی کنم.

وی گفت: با توجه به اینکه سرمایه لازم برای ایجاد این کارگاه را نداشتم به کمیته امداد منطقه دو سنندج مراجعه کردم و با درخواست تسهیلات و این طرح شغلی موافقت شد و 20 میلیون تومان تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال از آن نهاد دریافت کردم.

این جوان کارآفرین سنندجی بیان کرد: با این سرمایه در بهار امسال آغاز به فعالیت کردم و بعد از مدتی که کارگاه راه‌اندازی و تولید آغاز شد براساس نیاز ، دو نفر را هم مشغول به کارکردم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون روزانه به‌طور میانگین 30 عدد دف تولید می‌کنم و از صفرتا صد کار تماماً در این کارگاه انجام می‌شود.

کاوان مرادی گفت: جهت چاپ روی دف به یک دستگاه چاپ نیاز بود که با درخواست مجدد تسهیلات توسعه طرح به مبلغ 50 میلیون تومان این دستگاه را خریداری و هم‌اکنون کار چاپ انواع طرح‌های سفارشی بر روی دف نیز در همین کارگاه انجام می‌شود.

وی در زمینه بازار فروش دف‌های تولید شده عنوان کرد: بیشترین مشتریان من از استانهای اصفهان و یزد و شیراز و در داخل استان کردستان از شهرستان‌های سنندج، مریوان، قروه و در خارج کشور نیز از کشورهای ترکیه و سلیمانیه هستند.

این جوان کارآفرین سنندجی گفت: هم‌اکنون به‌عنوان پسر بزرگ خانواده که مسئولیت تأمین هزینه‌های خانواده به عهده من است توانسته‌ام با کمک خداوند و حمایت‌های کمیته امداد به خودکفایی برسیم و ازلحاظ درآمد مستقل شویم و برای تعدادی هم اشتغال‌زایی کنم و در آینده نیز قصد دارم با توسعه این کارگاه افراد بیشتری را مشغول به کارکنم.

انتهای پیام/

 

 

 

تعداد بازدید : ۶۳۳
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید