جزییات خبر

چهارشنبه / ۱۴ اسفند ۱۳۹۸ / ۱۳:۴۱
سرویس : کردستان
کد خبر : ۱۷۳۸۰۳
گزارشگر : ۱۰۱
در 11 ماهه نخست 98

461 میلیارد تومان برای نیازمندان کردستانی هزینه شد

(چهارشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۸) ۱۳:۴۱

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از هزینه کرد 461 میلیارد تومان برای مددجویان کردستانی در 11 ماهه نخست سال 98 خبر داد.

به گزارش سایت خبری کمیته امداد، محمد رسول شیخی زاده، در جلسه دیدار معاونین و مدیران کمیته امداد کردستان با نماینده ولی فقیه دراین استان که به مناسبت 14 اسفند سالروز تأسیس این نهاد صورت گرفت، عنوان کرد: هم اکنون 69 هزار خانوار و در قالب 138 هزار نفر تحت حمایت کمیته امداد کردستان هستند.

وی افزود: 26 هزار نفراز این جمعیت  زنان سرپرست خانوار هستند.

وی در ادامه گفت: بودجه مصوب سال 98 برای نیازمندان استان کردستان 541 میلیارد تومان بوده که از این مبلغ در 11 ماهه امسال 461 میلیارد تومان هزینه شده است.

شیخی زاده گفت: در 11 ماهه نخست امسال 166 میلیارد تومان مستمری و کمک‌معیشت به مددجویان تحت حمایت کمیته امداد کردستان پرداخت‌شده است.

وی ادامه داد: برای کمک به ازدواج 2800 جوان نیازمند 6 میلیارد تومان، بیمه اجتماعی مددجویان چهار میلیارد تومان، سه و نیم میلیارد تومان برای درمان، پنج میلیارد تومان کمک موردی و تأمین هزینه‌های زندگی و دو میلیارد و 200 میلیون تومان نیز برای کمک به تحصیل دانشجویان و دانش آموزان تحت حمایت طی امسال هزینه شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان در بخش اشتغال‌زایی برای مددجویان تحت حمایت عنوان کرد: 130 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد 3600 طرح اشتغال در 11 ماهه نخست امسال پرداخت‌شده است.

وی گفت: در بخش مسکن مددجویان نیز 530 واحد مسکونی برای مددجویان شهری و روستایی ساخت و یا خرید شده ، که برای این تعداد 23 میلیارد و 500 میلیون تومان هزینه شده است.

شیخی زاده تصریح کرد: 340 واحد آن با مشارکت سپاه انجام‌شده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان افزود: ارائه خدمات آموزشی فنی و حرفه‌ای، مشاوره‌های شغلی، خدمات آموزشی ویژه خانواده‌های تحت حمایت، اردوهای تربیتی، آموزشی و تربیتی، معافیت کفالت فرزندان تحت حمایت، تسهیلات کارگشایی، تأمین لوازم ضروری زندگی، خدمات حقوقی، تعمیرات منازل مسکونی نیز بخش دیگری از خدمات این نهاد به مددجویان تحت حمایت بوده است.

در پایان جلسه از زحمات نماینده ولی فقیه در استان کردستان به عنوان دبیر شورای زکات استان کردستان تقدیر شد.

 انتهای پیام/

 

تعداد بازدید : ۴۸۲
ایمیل را وارد کنید
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید